پنجشنبه , آگوست 16 2018
خانه / فضای مجازی / شکایت دادستان تهران علیه مدیر تلگرام

شکایت دادستان تهران علیه مدیر تلگرام

شکایت دادستان تهران علیه مدیر تلگرام

دادستان تهران اعلام نمود که علیه مدیریت شبکه پیام‌رسان تلگرام اعلام جرم شده و این پرونده جهت بررسی به ناحیه امور بین الملل دادسرای تهران ارجاع شده است.

برترین اخبار-فضای مجازی: «جعفری دولت‌آبادی» معتقد است که تبعیت تلگرام از قوانین غربی، مانع از رسیدگی به این جرم نخواهد بود.

او اتهامات وارده به تلگرام را این‌گونه توضیح داد:

«به موجب این اعلام جرم، شبکه تلگرام علاوه بر ارائه خدمات به گروه‌های تروریستی از جمله گروه داعش، به بستر مناسبی برای فعالیت سایر گروه‌های مجرمانه سازمان یافته تبدیل شده و ارتکاب جرایم هرزه‌نگاری کودکان، قاچاق انسان و مواد مخدر را ترویج نموده است.»

همانطور که می‌دانید محبوبیت تلگرام در کشور بقدری بالاست که ۵۸ درصد از افراد بالای ۱۸ سال جامعه در این پیام‌رسان عضو هستند. همچنین این شبکه ۶۰ درصد از ترافیک پهنای باند کشور را به خود اختصاص داده است و بسیاری از شرکت‌ها، رسانه‌ها، برند‌ها، برنامه‌های تلویزیون و حتی سازمان ها از این پیام‌رسان برای اطلاع رسانی استفاده می کنند.

پس از ابراز نگرانی‌های مسؤلین از امنیت این سرویس، و شایعاتی مطرح شده درباره پیدایش جاگزینی بومی برای تلگرام، اکنون اعلام جرمی به این صراحت و بررسی آن توسط دادسرای تهران که قطعاً عواقبی را به دنبال خواهد داشت می‌تواند محبوبیت این پیام‌رسان را کاهش داده و به اصطلاحی تیر خلاصی به سمت محبوبترین پیام‌رسان داخل ایران باشد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/*

علت شکایت جعفری دولت آبادی از مدیر تلگرام چه بود؟

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه نمایش عکس های پانوراما در اینستاگرام

نحوه نمایش عکس های پانوراما در اینستاگرام برترین اخبار-فضای مجازی: اگر از کاربران اینستاگرام باشید، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *