چهار شنبه , جولای 18 2018
خانه / حوادث / پرداختن مبلغ ۵۰ میلیون تومان(علی‌الحساب) به بازماندگان درگذشتگان سانحه واژگونی اتوبوس در داراب

پرداختن مبلغ ۵۰ میلیون تومان(علی‌الحساب) به بازماندگان درگذشتگان سانحه واژگونی اتوبوس در داراب

پایگاه خبری تحلیلی برترین اخبار- حوادث: صنعت بیمه کشور خسارت مربوط به حادثه دانش آموزان استان هرمزگان را به‌طور کامل پرداخت می‌کند.

برترین اخبار:  به گزارش ایسنا،  رئیس‌کل بیمه مرکزی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در این حادثه متأسفانه ۹ نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند که هفت نفر از آنان دانش آموزان عزیز بوده‌اند و تعداد هشت نفر هم مصدوم شده‌اند.وی با اشاره به این نکته که به خاطر تألمات روحی بازماندگان حادثه، امکان تشکیل پرونده ممکن نبود، از مدیرعامل و مدیران شرکت بیمه دانا به خاطر سرعت در طی فرایندهای بیمه‌ای برای پرداخت خسارت تشکر کرد و گفت این شرکت برای تسکین آلام بازماندگان مبالغی را به‌صورت علی‌الحساب به آن‌ها پرداخت کرده است. همتی اضافه کرد: پوشش فوتی برای در گذشتگان ۲۸۰میلیون تومان  دیه کامل بعلاوه  ۱۹ میلیون تومان بیمه حادثه است یعنی به هریک از متوفیان مبلغ ۲۹۹ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

رئیس‌کل بیمه مرکزی میزان پرداختی علی‌الحساب به هریک از درگذشتگان را ۵۰ میلیون تومان اعلام و اضافه کرد: پرداخت خسارت به مصدومان قطع نخاع و قطع عضو نیازمند حکم دادگاه برای تعیین میزان دیات است چراکه میزان خسارت  باید با میزان دیه، طول مدت درمان، هزینه‌های درمانی و بهداشتی و… تناسب داشته باشد اما صنعت بیمه کشور  متعهد است که پس از دریافت احکام دادگاه، همه خسارت‌های متعلقه را پرداخت کند.

همتی بابیان این نکته که صنعت بیمه در سال گذشته  بابت خسارت‌های ناشی از حوادث رانندگی ۱۱هزار میلیارد تومان خسارت محقق شده را پرداخت کرده است،گفت: متأسفانه هرسال ۳۳۰هزار نفر یعنی هر سه سال یک‌میلیون نفر در حوادث رانندگی مصدوم می‌شوند، این ارقام نشان می‌دهد که حل این مشکل نیازمند عزم ملی و همکاری همه ارکان کشور و همه مردم است، اما صنعت بیمه کشور همیشه آماده است تا تعهدات خود را به‌درستی انجام دهد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی در پاسخ به سؤالی درباره تدوین آیین‌نامه‌های مرتبط با قانون جدید بیمه شخص ثالث تصریح کرد: تعدادی از این آیین‌نامه‌ها تهیه و تدوین‌شده است و به‌محض ابلاغ دولت اجرا خواهد شد، در مقررات جدید کسانی که تخلفات حادثه‌ساز زیادی داشته باشند جریمه می‌شوند و به کسانی که رانندگی مطلوب داشته باشند تخفیفانی تعلق می‌گیرد و به‌محض تصویب و ابلاغ نهایی، اطلاع‌رسانی‌های لازم درباره میزان جریمه و تخفیف انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توسعه رقابت، پرداخت به‌موقع و سریع خسارت و معرفی محصولات جدید بیمه‌ای قطعاً صنعت بیمه گسترش پیدا خواهد کرد.

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *