چهار شنبه , جولای 18 2018
خانه / فرهنگ و هنر / حسین علیزاده: من در انجام فعالیت موسیقایی سختی نکشیدم؛ عاشقی دنبال گمشده خود بودم.

حسین علیزاده: من در انجام فعالیت موسیقایی سختی نکشیدم؛ عاشقی دنبال گمشده خود بودم.

پایگاه خبری تحلیلی برترین اخبار: حسین علیزاده گفت که من در انجام فعالیت موسیقایی سختی نکشیدم زیرا عاشقی بودم که دنبال گمشده خود بودم.

 

برترین اخبار- موسیقی: به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مراسم بزرگداشت‌های جشن سینمای ایران با محوریت تجلیل از سیروس ابراهیم زاده، کیانوش عیاری، محمدحسن خوشنویس و حسین علیزاده  امشب یک شنبه 19 شهریور ماه در سالن ایوان شمس برگزار شد.

هارون یشایایی رئیس نوزدهمین جشن سینمای ایران در این مراسم گفت: حدود 100 سال است که در کشورمان سینمای ملی دارم و هر سال داشتن آن را جشن می‌گیریم، در ابتدا می‌خواهم این روز را به همه سینماگران و سینما دوستان تبریک عرض کرده و بگویم که این هنرمندان هستند که هنر این مزر و بوم را بالنده می‌کنند. اگر ادبیات فارسی شکل گرفت و در حال حاضر به حیات خود ادامه می‌دهد به خاطر حافظ و سعدی است. اگر سینمای ما این افتخار را دارد که از ونیز و کن و اسکار جایزه می گیرد به خاطر افرادی است که در این زمینه زحمت کشیده اند.خانه سینما از این افراد همواره قدردانی کرده است زیرا اگر بقیه سعی می‌کنند ایران هراسی را ترویج کنند سینماگران سعی می‌کنند از فرهنگ ملی حفاظت کند.

در ادامه این مراسم از سیروس الوند، ایرج پارسی‌نژاد، سروش صحت، تورج منصوری و احترام برومند روی صحنه آمدند و از سیروس ابراهیم‌زاده تجلیل کردند.

سیروس ابراهیم زاده پیشکسوت سینمای ایران در این مراسم گفت: از همه شما تشکر می کنم البته تواضع نمی‌کنم که بگویم شایسته الطاف شما نیستم چون می‌گویند پشت تواضع زیاد، تفرعن زیادی وجود دارد، بنابراین واژه های لازم را پیدا نمی کنم که بگویم چقدر خوشحالم. این شادی ها ارزشمند است چون نسل جوانی که خواهد آمد و در حال حاضر حضور دارند مطمئن می شوند این راه سخت بی اجر و مواجب نمی‌ماند.

وی ادامه داد:  این تجلیل‌ها به کسی که تجلیل می‌شود فرصتی می‌دهد به گذشته خود و افت و خیزهای زندگی اش نگاه کند و درس های واپسین زندگی را فرا بگیرد.من مفتخرم که در عصری توانستم هنوز زنده بمانم که سینما پرچمدار بازشناسی فرهنگ غنی و تاریخ زندگی اجتماعی است. در حال حاضر کمتر جشنواره ای وجود دارد که یک ایرانی در آن نباشد و تاریخ معاصر از این جهت وامدار سینما است.

سپس علی دهکردی رئیس انجمن صنفی بازیگران سینمای ایران روی صحنه آمد و از سوی انجمن بازیگران لوح یادبودی به سیروس ابراهیم زاده تقدیم کرد.

بعد از مراسم تجلیل سیروس ابراهیم‌زاده؛ فرخ الدین انوار، محمد بهشتی و فاطمه معتمد آریا روی صحنه آمدند و از محمد حسن خوشنویش مدیر پیشین فیلمخانه ملی تجلیل کردند.

محمد حسن خوشنویس نیز در این مراسم گفت: غیرممکن است کسی در یک امر فرهنگی فعالیت کند و مدعی باشد که خودش به تنهایی همه کارها را کرده است بنابراین من هم کار فرهنگی را به همراه خانواده ام انجام داده ام، البته در فیلمخانه ملی همه همکارانم همدلانه درباره این میراث فرهنگی فکر می کردیم. به طور کلی فرهنگ در جهان بر اساس تصویر است نمی توان از فرهنگ صحبت کرد و بحث تصویر وجود نداشته باشد، کسانی که در عرصه تصویرگری فعالیت می کنند مساله بزرگی بر دوششان است، ضمن اینکه کار فرهنگی یک امر مستمر و برای همه عمر است، نمی شود آن را رها کرد. یک فرد فرهنگی باید تاریخ اجتماعی، اقتصادی، تاریخی و … سرزمین خود را در هر حرفه ای که است بشناسد. یک فرد فرهنگی نباید هیچ امیدی به دولت ها داشته باشد. کدام مدیر دولتی در این شان قرار گرفته که از یک فرد فرهنگی تجلیل کند؟ تعداد این مدیران بسیار اندک بوده است، توصیه من این است که این چند ویژگی را در نظر داشته باشیم و فرصت سازی کنیم، باید یاد بگیریم فرصت ها را بشناسیم و بسازیم.

سپس علیرضا داوودنژاد، حسن فتحی، مرتضی رزاق کریمی و فرشته طائرپور روی صحنه آمدند و از کیانوش عیاری تجلیل کردند.

کیانوش عیاری کارگردان سینمای ایران ضمن دریافت تندیس و لوح تقدیم خود اظهار کرد:  وارد دوران تواضع نمی‌شوم چون از صحبت های دوستان درباره خودم کیف کردم. نمی‌خواستم درباره توقیف فیلم‌ها و دشواری فیلم هایی که ساخته می شود صحبت کنم اما تناقض های زیادی در این باره وجود دارد، مثل هزاران تناقض دیگری که در ایران وجود دارد. روز ملی سینما را به دوستداران سینما تبریک می گویم.

در ادامه این مراسم همایون اسعدیان، محمد سریر، امین تارخ و ابراهیم حقیقی روی صحنه آمدند و از حسین علیزاده تجلیل به عمل آوردند.

حسین علیزاده در این مراسم بیان کرد: خوب است وقتی دوستان این همه لطف دارند از آنها تشکر کنم. انجام فعالیت موسیقایی در ایران سخت است اما من سختی نکشیدم زیرا من عاشقی بودم که دنبال گمشده خود بودم و هیچکس از هیچ مقامی نمی توانست جلوی من را بگیرد. البته من در هیچ شرایطی امید خود را از دست ندادم و در پیچ و خم های زیاد سینمای ایران یاد گرفتم از مسایل مختلف مانند عشق، کمک به همنوع و انسانیت غافل نباشم. من هروقت احساس می کردم مقدار جوانمردی ام کم شده فیلمی در این باره از راه می رسید.

وی ادامه داد:  از مسئولان توقعی نداشته باشید، این را باید بگویم همیشه مدیرانی مسئول موسیقی شدند که از کودکی از این هنر منع می شدند پس چگونه می شود کسی که این موسیقی را حرام می‌دانسته از موسیقی دفاع کند. من افتخار می‌کنم با سینمای ایران همکاری داشته ام.

درباره ی admin

همچنین ببینید

اگر جناب خان به خندوانه برگردد چه مزیتی دارد؟

اگر جناب خان به خندوانه برگردد چه مزیتی دارد؟  با حضور رامبد جوان در برنامه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *