چهار شنبه , آگوست 15 2018
خانه / دنیای فناوری / وزیر ارتباطات به جنگ پیامک‌های تبلیغاتی میرود
آذری جهرمی

وزیر ارتباطات به جنگ پیامک‌های تبلیغاتی میرود

آذری جهرمی برای ساماندهی پیامک های وقت و بی وقت تبلیغاتی فکری در سر دارد…

فرقی ندارد سیمکارت شما متعلق به کدام اپراتور باشد، از اولین ساعت های روز که چشم وا میکنید، تا آخرین ساعت های شب، پیامک های تبلیغاتی مانند یک دوست بامعرفت هیچگاه فراموشتان نمی کنند. آوای انتظار، آهنگ پیشواز، تور 5 روزه زمینی، کاشت مو، کاشت ناخن، از بین بردن موهای زائد، حراج تابستانه و… تنها نمونه کوچکی از این پیام های گسترده هستند.
برترین اخبار-فناوری و اطلاعات : خبر خوب اینست که این پیام ها تنها برای شما آزار دهنده نیستند. آذری جهرمی، وزیر ارتباطات روز گذشته در خصوص این پیامک ها و بر هم زدن آرامش و حریم شخصی مردم در حساب اینستاگرام خود، توضیحاتی ارائه کرده است، که نشان میدهد برای سازماندهی پیامک ها و در حالت خوش بینانه کم کردن میزان آنها نقشه ای در سر دارد. او گفته که پیامکهای تبلیغاتی مزاحم آرامش مردم شده و حریم خصوصی آنها را به هم ریخته است. پس از ساماندهی پنلهای ارسال انبوه از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، اکنون ارسال این پیامکها از طریق شماره های عادی فزونی یافته است. او در ادامه توضیح داد:
صاحبان کسب و کار بایستی به حریم خصوصی مردم احترام بگذارند و متوجه این موضوع باشند که این نوع تبلیغات اثر عکس دارد. وزارت ارتباطات نیز برای این نیاز مشروع کسب و کارها بایستی با همکاری مرکز ملی فضای مجازی راهکاری اندیشه کند. به سازمان تنظیم مقررات ابلاغ شد که با تمام توان جلوی مزاحمت برای مردم را بگیرد و راهکاری نیز برای کسب و کارها که نیازمند بهره گیری از این فضا هستند را بیابد. بزودی سامانه ای برای دریافت گزارشهای آنلاین شکایات مزاحمتها و توقف سریع آنها راه خواهیم انداخت.
بدین صورت با برنامه پیش روی وزیر ارتباطات، باید به زودی شاهد کم شدن میزان پیام های دریافتی تبلیغاتی باشیم. آیا این پیام ها برای شما هم آزاردهنده است؟ شما برای رهایی از این پیام ها از چه راهکاری استفاده میکنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
منبع : سخت افزار
انتهای پیام/*
مخالفت شدید وزیر ارتباطات با پیام های تبلیغاتی

درباره ی admin

همچنین ببینید

باز کردن قفل گوشی و رایانه با قلب

باز کردن قفل گوشی و رایانه با قلب یک تیم در دانشگاه بوفالو در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *