دوشنبه , جولای 16 2018
خانه / دنیای فناوری / اپلیکیشن تشخیص ضربه مغزی
پیوپیل اسکرین
اپلیکیشن پیوپیل اسکرین

اپلیکیشن تشخیص ضربه مغزی

اپلیکیشن تشخیص ضربه مغزی

محققان “دانشگاه واشنگتن” ( UW) موفق به توسعه یک اپلیکیشن موبایلی شدند که با استفاده از دوربین گوشی‌های هوشمند می‌تواند مردمک چشم را برای تشخیص احتمالی ضربه یا تکان مغزی مورد بررسی قرار دهد.

برترین اخبار: به گزارش ایسنا، محققان “دانشگاه واشنگتن” ( UW) موفق به توسعه یک اپلیکیشن موبایلی شدند که با استفاده از دوربین گوشی‌های هوشمند می‌تواند مردمک چشم را برای تشخیص احتمالی ضربه یا تکان مغزی مورد بررسی قرار دهد.

 

این اپلیکیشن که “پیوپیل اسکرین” ( PupilScreen ) نام دارد، توانایی آن را دارد که در صورت وجود نشانه‌هایی از آسیب مغزی آن را تشخیص دهد.

 

ما شاهد پیشرفت‌های بسیار زیادی در زمینه تشخیص ضربه مغزی هستیم، مانند سیستم‌هایی که حرکات چشم را برای جستجوی علائم آن مورد بررسی قرار می‌دهند و یا آزمایش‌های خون که هفت روز پس از حادثه انجام می‌شوند.

دانستن اینکه یک ورزشکار دچار ضربه مغزی شده است یا خیر بسیار مهم است، زیرا اگر درمان نشود می‌تواند به عواقب فوری مانند سردرد و از دست دادن حافظه منجر شود.

 

اما وارد شدن ضربات متعدد به سر می‌تواند برای سلامت فرد بسیار خطرناک باشد.

 

“پیوپیل اسکرین” ، با ردیابی پاسخ مردمک به نور، که “بازتاب نور مردمک” نام داشته و یک تکنیک برای سنجش آسیب‌های مغزی است، می‌تواند ضربه مغزی را در فرد تشخیص دهد.

 

در حالی که روش “بازتاب نور مردمک” برای ارزیابی آسیب‌های شدید مغزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تحقیقات اخیر نشان داده است که این تکنیک همچنین می‌تواند اثرات جانبی خفیفتر از قبیل ناهنجاری‌های نور را نشان دهد. بنابراین، به دنبال استفاده از این دانش جدید، تیم UW یک برنامه کاربردی را با استفاده از دوربین گوشی هوشمند و ابزارهای یادگیری عمیق ایجاد کرده‌اند تا تغییرات در بازتاب نور مردمک را که در برابر چشم غیر مسلح نامرئی هستند، تشخیص دهند.

 

انتهای پیام/*

با این اپلیکیشن موبایلی ضربه های احتمالی وارده به مغز را تشخیص دهید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

باز کردن قفل گوشی و رایانه با قلب

باز کردن قفل گوشی و رایانه با قلب یک تیم در دانشگاه بوفالو در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *