دوشنبه , جولای 23 2018
خانه / اقتصادی / خودرو / خودروهای فاقد معاینه فنی 1.5 میلیون تومان جریمه می شوند
معاینه فنی
معاینه فنی

خودروهای فاقد معاینه فنی 1.5 میلیون تومان جریمه می شوند

خودروهای فاقد معاینه فنی 1.5 میلیون تومان جریمه می شوند

مطابق اعلام رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه 50 هزار تومان جریمه می شوند و میزان این جریمه بعد از یک ماه تردد به 1.5 میلیون تومان می رسد.

برترین اخبار-خودرو:  محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران در آخرین اظهارات خود پیرامون برخورد باخودروهای فاقد معاینه فنی اظهار داشت: خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی 50 هزار تومان جریمه می شوند.

سردار مهماندار با بیان اینکه بحث معاینه فنی می تواند خودروهای دودزا را از رده خارج کند، افزود: این طرح نه تنها در تهران بلکه در شهرستان ها نیز مد نظر ما است و در سامانه سیمفا در حال اجرا است. خودروهایی که فاقد معاینه فنیهستند، روزی 50 هزار تومان جریمه می شوند. شاید این جریمه در آینده به دستشان برسد، اما اینکه پلیس اکنون جلوی این خودروها را نمی گیرد دلیل عدم کنترل شان نیست.

با توجه به اظهارات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ باید گفت که جریمه یک ماه تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در تهران عددی بیش از یک میلیون و 500 هزار تومان می شود و رانندگان موظف به پرداخت چنین جریمه سنگینی هستند.

از طرفی مطابق قانون، پلیس موظف به توقیف خودروهای با جریمه بیش از یک میلیون تومان است و به زودی شاهد خواهیم بود که خودروهای فاقد معاینه فنی بعد از یک ماه تردد بدون برگه معاینه فنی، توقیف شوند.

بنابراین خودروهای فاقد معاینه فنی علاوه بر اینکه روزانه در مسیر دوربین های کنترل آلاینده قرار می گیرند و جریمه می شوند، باید در انتظار این باشند که هر لحظه ممکن است توسط پلیس خودروشان توقیف و یا به پارکینگ انتقال یابد، اما سوالی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه با وجود این گونه تدابیر جدی توسط پلیس راهور آیا خودروهایی که هر روز در شهر تردد می کنند و فاقد معاینه فنی هستند، با وجود جریمه هر روزه، هنوز توقیف نشده اند و یا تنها تعداد اندکی از آنها توقیف شده اند؟.

با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و پدیده وارونگی هوا در زمستان و بازگشایی مدارس و چند برابر شدن حجم خودروها و مبحث همیشه پر التهاب و داغ آن آیا بهتر نیست این قضایا در طول سال به آن پرداخته شود و فکری برای آن اندیشیده شود؟

انتهای پیام/*

توقیف خودروهای فاقد معاینه فنی با جریمه بیش از یک میلیون تومان

درباره ی admin

همچنین ببینید

ایران یازدهمین تولیدکننده خودرو در جهان بر اساس سند راهبردی صنعت خودرو

از احتمال تا واقعیت; ایران یازدهمین تولیدکننده خودرو در جهان بر اساس سند راهبردی صنعت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *