دوشنبه , جولای 16 2018
خانه / وبگردی / آنچه که کارخانه های مواد غذایی نمی خواهند شما بدانید
کارخانه مواد غذایی
کارخانه مواد غذایی

آنچه که کارخانه های مواد غذایی نمی خواهند شما بدانید

آنچه که کارخانه های مواد غذایی نمی خواهند شما بدانید، در ادامه بخوانید…

وقتی بین قفسه‌های فروشگاه می‌چرخید همان چیزی را بر می‌دارید که ظاهرش نظرتان را جلب می کند. اما آیا واقعا این کار درستی است؟ هیچ وقت ظاهر خوراکی‌ها طعم و سالم بودنشان را تضمین نمی‌کند.

برترین اخبار-وبگردی: وقتی بین قفسه‌های فروشگاه می‌چرخید همان چیزی را بر می‌دارید که ظاهرش نظرتان را جلب می کند،  اما آیا واقعا این کار درستی است؟ هیچ وقت ظاهر خوراکی‌ها طعم و سالم بودنشان را تضمین نمی‌کند و حتی ممكن است به مرور زمان به قيمت از دست دادن سلامتی تان تمام شود، بعد از خوندن این مطلب تصمیم می گیرید غذاهایی که سالم هستند را بخرید نه آنهایی که قشنگ هستند.

پنیر سخت

هنگام خرید پنیر به رنگ، سوراخ ها و بافت پنیر دقت کنید. این ها باید کاملا متحدالشکل باشند و هیچ پوسته سفیدی روی پنیر وجود نداشته باشد. اگر بعد از این که کمی پنیر را فشرده کردید به حالت اولیه برنگشت یعنی نباید آن را استفاده کنید.

گوشت

گوشت تازه صورتی است نه قرمز کم رنگ یا حتی قهوه ای. رگه های چربی هم باید براق و روشن باشند. یک گوشت تازه و خوب هم به حالت اولیه برمیگردد و به دست ها نمی چسبد.

پودر قهوه

قهوه های ارزان مطمئنا قهوه های خوبی نیستند. با این وجود ممکن است طعم آن ها با قهوه های گران قیمت یکی باشد. قهوه های خوب هرگز در شیشه های پلاستیکی نگهداری نمی شوند بلکه در ظروف شیشه ای یا فلزی فروخته می شوند. به بهترین تاریخ مصرف آن هم دقت کنید که نباید بیشتر از ۱۸ ماه باشد.

عسل

عسل طبیعی شفاف و یک رنگ است. یک عسل با کیفیت بسیار شیرین و عطر خاصی دارد. یک قطره عسل بین انگشت ها بریزید اگر زود جذب پوست شد کیفیت خوبی دارد.

بستنی

همیشه مواد تشکیل دهنده بستنی را بخوانید. معمولا بستنی هایی که طعم توت فرنگی یا آلبالو دارند طبیعی نیستند. پس بستنی های آجیلی انتخاب کنید. بستنی های یخی هم به ندرت از مواد طبیعی درست می شوند.

شکلات

اول از همه به مواد تشکیل دهنده شکلات دقت کنید. هر چه لیست مواد کوتاه تر باشد بهتر است. یک شکلات خوب باید حاوی کاکائو باشد هر ماده دیگری نشانه مصنوعی بودن آن است. به علاوه شکلاتی انتخاب کنید که روغن کاکائو داشته باشد نه روغن سبزیجات.

ماهی

ماهی های تازه چشم های واضح و مشخصی دارند. چشم های برجسته و تار نشان دهنده کهنه بودن ماهی است. آبشش های ماهی باید قرمز یا در مواردی صورتی باشد.

نان

نان تازه هرگز نباید سفت باشد پس قبل از خرید در فروشگاه به آن دست بزنید. نان های بسته بندی شده شاید بیشتر تازه بمانند اما طعمشان را از دست می دهند.

ژلاتین

ژلاتین از پوست، تاندون، رباط و یا استخوان گاو و ماهی درست می شود.

منبع:بدونیم

انتهای پیام/*

در انتخاب مواد غذایی کارخانه ای دقت کنید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پردرآمدترین مشاغل در ایران کدامند؟

پردرآمدترین مشاغل در ایران کدامند؟ ما قرار است در این گزارش شما را با شغل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *