چهار شنبه , جولای 18 2018
خانه / دنیای فناوری / ظرفیت اینترنت داخل تغییر نکرد
ظرفیت اینترنتی داخلی
ظرفیت اینترنت داخلی

ظرفیت اینترنت داخل تغییر نکرد

ظرفیت اینترنت داخل تغییر نکرد

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل با افزایش ۲۵۲ گیگابیت بر ثانیه در ۳ ماهه نخست امسال، به ۹۹۵ گیگابیت برثانیه رسید. این درحالی است که ظرفیت اینترنت داخلی تغییری نداشته است.
برترین اخبار-فناوری و اطلاعات: دفتر بررسی‌های اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات، آخرین وضعیت شاخص‌های توسعه‌ای بخش ارتباطات کشور را مربوط به ۳ ماهه نخست سال ۹۶ اعلام کرد.
برمبنای این آمار، ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل که تا پایان سال ۹۵ حدود ۷۴۳ گیگابیت بر ثانیه بود تا پایان خردادماه و با افزایش ۲۵۲ گیگابیت، به ۹۹۵ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.
از سوی دیگر اما، وضعیت ترانزیت ارتباطات بین‌الملل طی این مدت تغییری نداشته و میزان ترانزیت ارتباطات دیتای بین‌الملل تا پایان خردادماه ۳ هزار و ۶۰۰ لینک STM۱ اعلام شده است. این درحالی است که مطابق با برنامه ششم توسعه، شرکت ارتباطات زیرساخت موظف شده تا پایان این برنامه، ظرفیت ترانزیت ارتباطات دیتا را به ۳۰ ترابیت برثانیه برساند.
بر اساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت ارتباطات، در ۳ ماهه نخست امسال، حدود ۲ هزار کیلومتر به ظرفیت شبکه کابل فیبر نوری بین شهری کشور افزوده شده است و این ظرفیت از ۶۲ هزار و ۶۰۲ کیلومتر در سال ۹۵ به ۶۴ هزار و ۲۰۵ کیلومتر در خردادماه سال ۹۶ رسیده است.
در همین حال و برغم تاکید مکرر وزارت ارتباطات، مبنی بر توسعه شبکه ملی اطلاعات برای جابجایی اطلاعات در داخل کشور، ظرفیت شبکه اینترنت داخلی کشور بدون تغییر نسبت به سال ۹۵ همچنان ۶ هزار و ۸۰۰ گیگابیت برثانیه است و ظرفیت شبکه انتقال تجهیزات فیبرنوری به یک هزار و ۴۱ گیگابیت بر ثانیه رسید.
در همین حال میانگین تاخیر در ارسال بسته‌های دیتا در شبکه داخلی کشور نیز بهبود یافته و از ۲۰ میلی ثانیه به ۱۹.۶ میلی ثانیه رسیده است.
منبع : تجارت نیوز
انتهای پیام/*
تغییرات جدید در ظرفیت اینترنت داخلی چگونه است؟

درباره ی admin

همچنین ببینید

باز کردن قفل گوشی و رایانه با قلب

باز کردن قفل گوشی و رایانه با قلب یک تیم در دانشگاه بوفالو در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *